İstanbul Arel Üniversitesi mezunudur. İngiltere'de eğitimine devam etmektedir.

Besinlerin Kalori Hesabı

Categories Kilo VermekPosted on

Besinlerin Kalori Hesabı

Besinlerin kalori değeri sağlıklı beslenmeniz için çok önemlidir. Bu yüzden kalori hesabını yaparak yiyeceklerinizi tüketirseniz daha sağlıklı olursunuz. Ve bu şekilde kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Sindirim sisteminde sindirilip kanda emilebilen bütün besinler vücuda enerji katmaktadır. Her besin insana farklı enerji verir.

Gerektiği miktarın üstünde kalori alınırsa bu kilo almanıza, gerektiğinin altında kalori alınırsa bu da zayıflamanıza sebep olmakta. Yani besinlerin kalori hesabını yaparak besin tüketmek sizin sağlığınız ve kilonuz açısından size faydalı olabilir. Vücudumuz kalorisiz kalırsa yorgun, bitkin oluruz ve hiç bir enerjimiz olmaz. Beynin düşünebilmesi, bedenimizin hareket etmesi için kalori şarttır.

Besinleri farklı farklı şekillerde gruplara ayırabiliriz. Bunlar Et grubu, Süt grubu, Deniz ürünleri, Sebze grubu, Meyve grubu, İçecekler grubu ve Unlu mamuller grubudur. Hepsinin tek tek kaç kalori olduğunu inceleyebiliriz. Her besinin kalori değeri farklıdır. Besinlerin kalori hesabını yapabilmek için o gün ne yediğimizi, ne kadar yediğimizi düşünerek hesaplayabiliriz. Besinlerin kalori hesabını internet sitelerinden kısa ve hızlıca yapabilmenizde gayet mümkün gözükmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir