İstanbul Arel Üniversitesi mezunudur. İngiltere'de eğitimine devam etmektedir.

Burlumbuş Otu Jeli Nedir?

Categories Bitkisel ÜrünlerPosted on
Burlumbuş Otu Jeli Nedir?

Burlumbuş Otu Jeli Nedir?

İnsanlarda rahatsızlıklar arttıkça tedavi için ilaçlar ve yöntem arayışları da artmaktadır. Çevremizdeki insanlarda ve kendimizde de fark ettiğimiz ağrıları daha bitkisel ürünlerle çözmek istemekteyiz. Çünkü ilaçların vücuttaki bir yeri tedavi ederken farklı bir yere zarar verdiğini herkes bilmektedir. Sonuçta kimyasal maddelerden üretilen ilaçlara destek olarak kullanılacak olan bitkisel ilaçlar daha rahatlatıcı olacaktır. Son zamanlarda hem medyada hem de internet dünyasına bitkisel tedavi uzmanlarından duyduğumuz bir ot ve jeli vardır. Bu otun adı Burlumbuş’tur. Burlumbuş otu jeli nedir, nelere iyi gelir sorularından ziyade bazılarımız tarafından bu otun adı ilk defa duyulmuştur.  Bazılarımız ilk defa duyduğu halde İç Anadolu ve Doğu Anadolu halkı tarafından çok bilindiktir.

Burlumbuş Otu Nasıl Üretilir?

İç ve Doğu Anadolu Bölgelerindeki dağlarda ve Orta Toroslar’ın eteklerinde Burlumbuş otundan fazlaca bulunmaktadır ve yöre halkı için gelir kaynağıdır. Yöre halkı Ocak ayından itibaren başlayarak Nisan ayının sonlarına kadar dağa çıkarak bu otlardan toplar. Burlumbuş otu jeli nedir sorusuna cevap olacak ürünün üretilmesi için firmalara topladıkları otları satmaktadırlar. Firmalar, otun özünde bulunan bileşenleri çok daha etkili olabilmesi için bazı işlemlere tabi tutarlar. Eklem ağrıları olanların daha rahat kullanmasını sağlamak için ürün likit şekilde üretilmektedir. Ürünün içeriğini genel olarak Burlumbuş otu oluşturmaktadır. Fakat etkileşime girip ağrı kesici özelliğini artıracak olan bazı bitkilerden de takviyeler yapılmaktadır. Jelin içerisinde bulunanlar tamamen bitkisel olup herhangi bir yan tesiri yoktur.

Burlumbuş Otu Jeli Nasıl ve Ne kadar kullanılır?

Her ilaçta olduğu gibi bitkisel ürünlerde de tedaviyi hızlandırmak ve tesirini artırmak için belli kullanım seyri vardır. Burlumbuş otu jeli nedir kadar nasıl kullanılacağı da önemlidir. Yöre halkı otu pişirerek veya salata olarak oral yoldan yiyecek olarak tüketmektedir. Fakat işlemden geçmiş olan jel ağız yoluyla alınmaz. Eklem ağrısı olan bölge temizlendikten sonra merhem gibi sürülür. Yeteri miktarda dökülen ürün parmak uçları ile hafif hareketlerle ağrıyan yere yedirilir. Dairesel hareketlerle masaj yaparak sürülen jelin daha tesirli olacağını ifade etmekte fayda vardır. Jelin kutusunun üzerinde ürünün üretim ve son kullanım tarihi yazmaktadır. Son kullanım tarihi geçen ürünler kullanılmamalıdır.  İlaç olmayıp takviye bir ürün olan jelin içeriği okunup alerjisi olanların kullanması gerekmektedir.

Burlumbuş Otu Jeli Güvenilir Mi?

%100 bitkisel bir ürün olduğu için kesinlikle güvenilir olan bu ürünü içiniz rahat bir şekilde satın alabilirsiniz. Burlumbuş otu jeli, Türk kadınlarımız tarafından Toros dağlarından toplanmaktadır ve bölgeye ek bir gelir kapısı olmaktadır.  Köylülerin de kullandığı burlumbuş otunu sorduğumuzda, ağrılara kesin çözüm olduğunu söylüyorlar ve herkese tavsiye ediyorlar. Özellikle eklem ağrısı olanların mutlaka denemesi gereken bu şifalı bitkiden üretilen jeli güvenli bir şekilde temin edebilir ve kullanabilirsiniz.

Hızlı Sipariş Formu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir