İstanbul Arel Üniversitesi mezunudur. İngiltere'de eğitimine devam etmektedir.

Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır | Örnek Diyet Listesi

Categories DiyetPosted on

Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır | Örnek Diyet Listesi

Fazla kilo alımı, psikolojik sorunlar ve tüm bedensel hastalıklar başta olmak üzere uzmanlara göre bağırsak hareketleri ile alakalı olarak oluşmaktadır. İkinci beyin olarak nitelendirilen bağırsakların hareketleri tüm vücudu etkilemekte vücutta oluşan rahatsızlıklar ise bağırsakları etkilemektedir. Gaps diyeti sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağladığından dolayı başarı yüzdesi diğer diyetlere göre daha başarılı bulunmaktadır. Sindirilemeyen besinler, toksinler ve ağır metaller bağırsak yolu ile vücuda geçmektedir. Bu da kişinin hem fazla kilo almasına hem de kötü sindirim nedeni ile bazı iç organ hasarlarına uğramasına neden olmaktadır. Gaps diyeti bağırsakların rahatlamasını sağladığı gibi buna bağlı olarak tüm vücudun rahatlamasını sağlamaktadır.

Gaps diyeti içeriğinde bulunması gereken besinlere örnek olarak; kemik suyu, ev yapımı turşu, ev yapımı yoğurt, avokado, Hindistan cevizi yağı, bal kabağı, tatlı patates, yer elması ve kırmızı pancar örnek gösterilebilir. Bu besinlerin hepsi bağırsakların rahat bir şekilde temizlenmesini sağlayan ve bağırsak florasının zarar görmesine engel olan besinlerdir. Sağlıklı zayıflamak isteyen kişiler öncelikli olarak bu besinleri mutlaka diyet listesine koymaları gerekmektedir.

Örnek Gaps Diyet Listesi

Kahvaltı

  • Sızma zeytinyağı ile tam pişirilmiş iki adet yumurta, sınırsız sebze, kabuklu kuruyemiş unu ile yapılmış olan 1 parça ekmek

Ara Öğün

  • 1 su bardağı kadar kefir

Öğle Yemeği

  • Kıyma eklenerek yapılmış bir porsiyon sebze yemeği ve ev yapımı bir büyük kase yoğurt

Ara Öğün

  • 1 su bardağı kadar sebze suyu, (salatalık, domates, ıspanak, roka ve dereotu suyu olabilir)

Akşam Yemeği

  • Haşlama brokoli, bir kase paça çorbası veya ızgara 100 gram kadar et,

Ara Öğün

  • 1 su bardağı kadar laktozsuz sütBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir