İstanbul Arel Üniversitesi mezunudur. İngiltere'de eğitimine devam etmektedir.

Günde Kaç Kalori Alırsam Kilo Veririm

Categories Kolay ZayıflamaPosted on

Günde Kaç Kalori Alırsam Kilo Veririm

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezite oldukça sık görülmeye başlayan rahatsızlıklardan olmaya başladı. Obeziteye neden uzmanlar tarafından yeme içme bozukluğu, bazı rahatsızlıklar, psikolojik bozukluk ve bazı kullanılan ilaçlar olarak kabul ediliyor. Aslında bir çok yöntem bulunan kilo verme sisteminde son zamanlarda kalori hesabı ile verilen kilolar bir çok kilosu fazla olan kişi tarafından rağbet görüyor. Fakat günde kaç kalori alırsam kilo veririm sorusu için her kişinin alması gereken kilo miktarı farklı olarak hesap edilmesi gerekiyor.

Mesela kişinin günlük olarak alması gereken kalori miktarı 2500 kalori civarı ise, kişi günlük olarak 1500 kalori aldığında 1000 kalori az almış oluyor ve haftada 1 veya 1.5 kilo kadar zayıflayabiliyor. Bu tam ay olarak hesap edildiğinde ortalama olarak kalori sayarak hesaplayan kişiler ayda 4 ila 6 kilo verebiliyor. Yani genel kurallar kalori saymada göz önünde bulundurulduğunda kişi alması gereken kalori değerinin altında bir kalori değerini hesaplayarak bu hesaba uyarsa o zaman kilo verme kendiliğinden oluşabiliyor.

Kalori sayarak zayıflamak isteyen kişilerin en çok bu diyeti uygulamak istemelerinin nedeni hiçbir besinden mahrum kalmadan porsiyon hesabı yaparak zayıflamak istemeleri olarak biliniyor. Fakat yine de kişinin kalori sayarken kalorisi yüksek olan besinlerin sindirimini de düşünerek tüketmesi gerekiyor. Ne kadar az miktarda tüketilirse tüketilsin kalori hesabı yapılan diyette yağlı gıdalar, unlu gıdalar ve şekerli gıdaların tüketiminden kaçınmak gerekir.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir