İstanbul Arel Üniversitesi mezunudur. İngiltere'de eğitimine devam etmektedir.

Kayısı Kaç Kalori? Kilo aldırır mı?

Categories Kilo VermekPosted on

Kayısı Kaç Kalori? Kilo aldırır mı?

Ülkemizde yaygın olarak üretilen ve tüketilen bir meyve olan kayısı Malatya ilimiz ile bütünleşmiş bir meyvedir. İçeriğinde bulunan A vitamini, kalsiyum, C vitamin, Demir, B vitaminleri ve Magnezyum insan bedeninin dirençli olmasını sağlayan mineral ve vitamin türleridir. Bu vitamin ve minerallerin yanı sıra kayısı içeriğinde; protein, şeker, diyet lifi, karbonhidrat, çinko, manganez, potasyum ve sodyum da barındırmaktadır.

100 gram kadar kayısı içeriğinde 48 kalori miktarı barındırmaktadır. Bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı bu besin zayıflama diyetlerinde hem kalorisinin düşüklüğü hem de bağırsak hareketlerini çalıştırması nedeni ile ölçülü bir şeklide uzman diyetisyenler tarafından zayıflama diyetlerinde bulundurulmaktadır. Fakat her besinde dikkat edildiği gibi kayısı tüketiminde de porsiyon kontrolü mutlaka yapılmalıdır.

Kayısı İle Zayıflama Kürü

Bazı diyet yapan kişiler bağırsak hareketlerinin diyet yapmaya başlar başlamaz durduğunu ve bu nedenden dolayı kilo verme oranlarının da düştüğünü ifade ederler. Diyet yaparken kayısı tüketiminin bu kişiler tarafından tüketimi oldukça önemlidir. Zira bağırsak hareketleri düzenli olmayan kişilerin kilo vermelerinde zayıflama hatta hiç kilo veremedikleri görülebilir. Kayısı ile zayıflama kürü nasıl uygulanır?

2 tane kuru kayısı, 1 adet ceviz akşamdan 200 ml su içerisine konularak sabaha kadar bekletilir. Sabah kahvaltısından ortalama olarak yarım saat önce suyun içerisindeki ceviz ve kayısılar iyi bir şekilde çiğnenerek tüketilir su da içilir. Bu kür ile bağırsakların kısa süre içinde çalışmaya başladığı görülür. Kür bir hafta uygulanarak bir hafta bırakılmalı yapılması alışkanlık haline getirilmemelidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir